Alpha Trainer (Virus Garud) - bezpieczeństwo

i szybkość

Samolot ultralekki dla każdego

Alpha Trainer (kod ICAO: PIAT) to jeden z najlepszych samolotów szkolno-rekreacyjnych w swojej klasie. Ten szybki, o dopracowanych aerodynamicznie kształtach samolot bez problemu lata z prędkością 200 km/h. Wzmocnione podwozie i wyjątkowa poprawność w lataniu powodują, że doskonale sprawdza się jako maszyna do podstawowego szkolenia. Dlatego właśnie samolot Alpha Trainer został wybrany przez Siły Zbrojne Indii do podstawowej nauki pilotażu i pod nazwą "Virus Garud" trafił do tego państwa w ilości prawie 200 sztuk. Wszechstronność samolotu pozwala wykorzystywać go także do rekreacji. Standardowo w samolocie jest instalowany silnik Rotax 912 80 KM zapewniający świetną ekonomię przy wyjątkowych osiągach. Dość powiedzieć, że trudno znaleźć konkurencyjną maszynę łączącą szybkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość i wszechstronność połączoną z niskimi kosztami eksploatacji.

Opis konstrukcji:


Dwumiejscowy górnopłat bezzastrzałowy o konstrukcji kompozytowej.
 Skrzydła wyposażone w klapolotki o dwóch stopniach wychylenia i hamulce aerodynamiczne. Kabina dwuosobowa - pilot i pasażer siedzą obok siebie.
 Standardowo samolot wyposażony jest w system spadochronowy BRS. Usterzenie w układzie "T". Podwozie trójkołowe z kółkiem przednim, stałe. Koła główne wyposażone w hamulce tarczowe. Standardowo stosowany jest silnik Rotax 912.

Dane techniczne i osiągi samolotu Alpha Trainer (Virus Garud) SP-SARS:

viber_image_2023-05-22_20-50-18jpgBogdan Dams, tel. kom.: +48 722 148 136; e-mail: kontakt@naukalatania.com